Viesmīlības pakalpojumu sniegšanas pamati – 1 gada programma

Viesmīlības pakalpojumu sniegšanas pamati – 1 gada programma

Viesmīlības pakalpojumu sniegšanas pamati – 1 gada programma

Latvijā akreditēta izglītības programma

 

“Viesmīlības pakalpojumu sniegšanas pamati” ir profesionālās pilnveides izglītības programma, kura ļauj apgūt darba specifiku viesnīcu un citu tūristu mītņu svarīgākajos dienestos – viesu uzņemšanas, viesu apkalpošanas un saimnieciskajā dienestā, iemācoties sniegt to pamatpakalpojumus.

Programmu izstrādāja HOTEL SCHOOL mācībspēki 2020. gadā.


Programmas mācību priekšmeti:
  • Mūsdienu viesmīlības industrija
  • Izmitināšanas pakalpojumu sniegšana
  • Ēdināšanas pakalpojumu sniegšana
  • Normatīvie akti un norēķinu operācijas viesmīlības uzņēmumā
  • Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas viesmīlībā
  • Profesionālā identitāte un līderība
  • Darba vides riska faktoru noteikšana un izvērtēšana
  • Profesionālā latviešu valoda (ārzemniekiem)
  • Profesionālā angļu valoda
  • Profesionālā spāņu valoda

Mācību process un prakse
 

Programmas apguve aizņems 8 mēnešus jeb 2 semestrus, kura laikā paredzētas 450 kontaktstundas. Apmācība iekļauj lekcijas, seminārus un praktiskās nodarbības (piemēram, par viesu apkalpošanu restorānā, telpu sagatavošanu viesu uzņemšanai utt.). Tāpat tiek organizētas ekskursijas uz dažādiem viesmīlības uzņēmumiem un nozares profesionāļu vieslekcijas.

Programma tiek daļēji īstenota kā darba vidē balstīta izglītība, kas nozīmē, ka praktiskās mācības atsevišķos priekšmetos notiek reālos viesmīlības uzņēmumos Latvijā vai ārzemēs – Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Vācijā u. c. Ārzemju praktisko mācību laikā izglītojamie saņem ikmēneša stipendiju (dzīvošanu un ēdināšanu sedz darba devējs). Uzzināt vairāk par prakses vietām un stipendijām.

Programmas beigās kārtojams noslēguma pārbaudījums.


Mācību maksa
 

Programmas maksa ir 1500 EUR ES pilsoņiem un 3200 EUR citu valstu pilsoņiem. ES valstu pilsoņiem ir iespējams maksāt pa mēnešiem. Reģistrēšanās apmācībai ir bezmaksas. Uzzināt vairāk.


Programmas akreditācijas dati
 

Izglītības programma “Viesnīcu pakalpojumu sniegšanas pamati” ir akreditēta līdz 30.06.2024. (licencēšanas ID P_4156, akreditācijas ID AI 14218). Programmas absolventi saņem valsts atzītu izglītības dokumentu – profesionālās pilnveides izglītības apliecību.


Karjeras un studiju turpināšanas iespējas programmas absolventiem
 

Iegūtā izglītība ļauj strādāt vietējās un ārzemju viesnīcās un kūrortos, atbildot par tūristu mītņu pamatpakalpojumu sniegšanu viesiem.

Turpinot izglītības ieguvi HOTEL SCHOOL, iespējams saņemt pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību un 4. līmeņa profesionālo kvalifikāciju „Viesnīcu pakalpojumu organizators” tikai 2 gadu laikā!


Uzņemšanas prasības
 

Izglītības programmā uzņem pēc pamatizglītības ieguves. Potenciāliem izglītojamajiem ir jāprot valoda, kurā notiek apmācība. HOTEL SCHOOL var organizēt mācību valodas pārbaudījumu klātienē vai ar Skype programmas starpniecību. Sk. Uzņemšanas noteikumi.

 
Komentārs:  Anna Čekina, Uzņemšanas komisijas vadītāja:

“Šī ir profesionālās izglītības programma, kura būs piemērota tiem izglītojamajiem, kuriem vēl nav iegūta vidējā izglītība vai arī tiem, kas vēlas iegūt zināšanas un prasmes pieprasītā profesijā maksimāli īsā laikā.”

Komentē

Oļegs Ņikadimovs

Oļegs Ņikadimovs

Studiju programmas direktors, docents

"Profesionālās pilnveides izglītības posmā iegūtos mācīšanās rezultātus ir iespējams atzīt augstākās izglītības studiju programmu ietvaros. Programmas absolventi, kas vēlēsies turpināt studijas virzienā “Viesnīcu un restorānu serviss, tūrisma un atpūtas organizācija” var pretendēt uz uzņemšanu vēlākos studiju posmos.”

Pieraksties jaunumiem!

Mēs informējam Jūs, ka šī tīmekļa vietne izmanto savus, tehniski nepieciešamus un trešo pušu sīkdatnes failus, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes lietotāju draudzīgumu un garantētu augstu funkcionalitāti. Turpinot šīs vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat sīkdatņu failu izmantošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatņu failu izmantošanu, apskatot konfidencialitātes politiku.