Jautājumi un atbildes

Jautājumi un atbildes

Jautājumi un atbildes
Jautājums
Ar ko man būtu jārēķinās, ja nākotnē gribu strādāt viesnīcā? 

Atbilde
  • Pirmkārt, jābūt gatavam strādāt pēc savādāka grafika, nekā tipiskās 8 stundas dienā 5 dienas nedēļā. Viesnīcas darbojas 24 stundas diennaktī, bez brīvdienām, kas nozīmē, ka dažreiz būs jāstrādā arī nakts maiņās un oficiālajās svētku dienās. Tanī pašā laikā būs iespējams atpūsties, kad citi, t.i., tradicionālo profesiju pārstāvji, strādās. Varēsi iepirkties bez stāvēšanas rindās, iet uz kino seansiem ar atlaidi un baudīt savu brīvo laiku bez ierastās nedēļas nogales burzmas.
  • Otrkārt, jāapzinās, ka viesmīlība, tāpat kā citas apkalpojošas nozares, ir darbs ar cilvēkiem. Ikdienā būs jākomunicē ar dažādu nacionalitāšu pārstāvjiem, tāpēc jābūt apveltītam ar plašu redzesloku, lai izvairītos no iespējamajiem pārpratumiem un konfliktiem.  “Sarežģītie” klienti palīdzēs izkopt paša raksturu, bet “jaukie” padarīs Tavu darbu priekpilnu. Jebkurā gadījumā jābūt komunikablam, vienmēr laipnam un izpalīdzīgam. Tāda uzvedība ļaus Tev iegūt daudz jaunu draugu.
  • Treškārt, Tev jābūt gatavam daudz ceļot un pat ilgstoši uzturēties citā valstī. Izejot apmācību HOTEL SCHOOL, Tev tiks piedāvāta iespēja praktizēties  un strādāt kādā no mūsu partneru viesnīcām Vācijā, Spānijā, Grieķijā vai citās valstīs. Labāk, ja ceļošana ir viens no Taviem hobijiem, nevis tikai darba pienākums, jo tad sanāks apvienot patīkamo ar derīgo. Varēsi iepazīt jaunas valstis un kultūras, neko neiztērējot, bet, tieši otrādi, nopelnot!
  • Ceturtkārt, jāspēj ātri pielāgoties jauniem apstākļiem. Viesnīcas apmeklētāji nepārtraukti mainās. “Karstajā” sezonā viesnīca var būt pārpildīta. Tātad jārēķinās ar straujāku darba ritmu un arī virsstundām, kamēr “klusajā” sezonā varēsi paņemt atvaļinājumu. Jebkurā gadījumā garlaicīgi nebūs! 

Jautājums

Par ko es varēšu strādāt, kad pabeigšu HOTEL SCHOOL?

Atbilde

Iegūstot augstāko izglītību studiju programmā “HOSPITALITY MANAGEMENT”, tev būs visas nepieciešamās zināšanas, lai vadītu kādu no viesnīcas departamentiem – viesu uzņemšanas, ēdināšanas, konferenču, mārketinga, drošības vai saimniecisko. Sapratīsi, kāda ir katra departamenta loma, darbinieku pienākumi un vadītāja funkcijas. Šīs programmas absolventiem piedāvājam iziet 12 mēnešu ilgu stažēšanos ASV viesnīcās kā dažādu departamentu vadītāju asistentiem, lai nostiprinātu vadības prasmes. Uzkrājot darba pieredzi, ar laiku varēsi uzkāpt pat līdz viesnīcas ģenerāldirektora amatam!

Mūsu 3.līmeņa profesionālās kvalifikācijas Latvijas programmas “VIESNĪCU PAKALPOJUMI” vai Lielbritānijas programmas “HOSPITALITY” Tev sniegs vispusīgas un mūsdienīgas zināšanas, jo tūrisma un viesmīlības nozare strauji attīstās, un “klasiskos” viesnīcu pakalpojumus tagad papildina daudzi jaunievedumi, piemēram, kūrortos. Varēsi strādāt jekurā viesnīcas departamentā speciālista līmenī, piemēram, viesu uzņemšanas dienestā, sagaidot viesus, veicot viesu reģistrāciju, sniedzot informāciju par viesnīcas pakalpojumiem, pieņemot sūdzības uzturēšanās laikā, kā arī norēķinus, viesim izbraucot. Karjerai attīstoties varēsi strādāt supervizora amatā, uzraugot padoto darbu.

4 mēnešu kursu programmas “PAMATPAKALPOJUMU SNIEGŠANA TŪRISTU MĪTNĒS” apguve ir  pirmais solis, lai iepazītu viesnīcu pasauli, tās izaicinājumus un perspektīvas. Tā sniedz pietiekoši dziļas zināšanas un prasmes, lai Tu varētu sākt karjeru nozarē, piemēram kā viesu uzņemšanas dienesta speciālists vai viesmīlis.

Savukārt, 4 mēnešu kursu programmas “KŪRORTVIESNĪCU DARBA SPECIFIKA” apguve Tevi iepazīstinās ar specifiskajiem pakalpojumiem, kādi tiek sniegti viesiem piejūras un kalnu slēpošanas kūrortos. Tiksi sagatavots strādāt par tūroperatora pārstāvi kūrortā, SPA centra administratoru, viesu atpūtas organizatoru (animatoru), kā ari pildīt daudzus citus pienākumus, kas Tevi padarīs par konkurētspējīgu speciālistu visā pasaulē.


Jā nākotnē plāno dzīvot un strādāt ārpus Latvijas, tad iesakām izvēlēties Lielbritānijas diploma programmu, jo tas tiek atzīts visā pasaulē un sniedz daudzveidīgas izaugsmes perspektīvas gan veidojot karjeru, gan izvēloties turpināt izglītību.

Pieraksties jaunumiem!

Mēs informējam Jūs, ka šī tīmekļa vietne izmanto savus, tehniski nepieciešamus un trešo pušu sīkdatnes failus, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes lietotāju draudzīgumu un garantētu augstu funkcionalitāti. Turpinot šīs vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat sīkdatņu failu izmantošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatņu failu izmantošanu, apskatot konfidencialitātes politiku.