Bibliotēka un datu bāzes

Bibliotēka un datu bāzes

Bibliotēka un datu bāzes

HOTEL SCHOOL bibliotēka, datu bāzes, E-resursi 

 

​HOTEL SCHOOL koledžas bibliotēka piedāvā studentiem vienu no plašākajiem profesionālās viesmīlības un viesnīcu vadības literatūras krājumiem Rīgā – no tādām izdevniecībām kā Pearson, The American Hotel & Lodging Educational Institute (AHLEI), The Cornell School of Hotel Administration on Hospitality un citām; kā arī plašu pakalpojumu klāstu, t.sk. informācijas meklēšanu elektroniskajos resursos un grāmatu izvēles katalogos. ​ HOTEL SCHOOL koledžas bibliotēkas mērķis ir palīdzēt koledžas studentiem iegūt kvalitatīvas akadēmiskās un profesionālās zināšanas, atbalstīt pētnieciskā darba iespējas viesmīlības un viesnīcu vadības jomās, organizējot un pilnveidojot bibliotēkas pakalpojumus, atvērtās piekļuves informācijas avotus un datu bāzes, ieviešot mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

Darba laiks:

  • Pr. – Pk.: 9:00 – 17:00
  • Se. – Sv.: – Slēgts
Kontakti:
Smilšu iela 3, 4. stāvs Rīga, LV-1050
Tālr.: 67213037, 26634824 (Studiju daļa)
E-pasts: library@hotelschool.lv


​Koledžas krājuma katalogs un abonētas datu bāzes
 

Bibliotēkas elektroniskajā kopkatalogā iespējams apskatīt krājumā esošu informācijas resursu sarakstu – grāmatas, žurnāli, metodiskie līdzekļi, elektroniskie izdevumi vai cita veida dokumenti, kuri ir pieejami lietošanai uz vietas bibliotēkā vai izsniegšanai lietošanai ārpus bibliotēkas telpām.

Koledžas bibliotēka piedāvā abonētas datubāzes, nodrošinot informāciju viesmīlības vadības nozarē, daļa no informācijas ir daudznozaru un var tikt izmantota dažādās studiju nozarēs. Datubāzes pieejamas visiem HOTEL SCHOOL koledžas studentiem saskaņā ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem. Konsultācijas e-resursu izmantošanā var saņemt, sazinoties ar HOTEL SCHOOL bibliotēkas speciālistu.

 

Bibliotēkas e-kopkatalogs

HOTEL SCHOOL Web Library koledžas elektroniskajā kopkatalogā ir pieejams visu grāmatu, žurnālu, metodisko līdzekļu, elektronisko izdevumu sarakts pēc sadaļām – Viesu apkalpošana, viesmīlības industrija, pārdošana un mārketings, istabu nodaļas vadība, pārtika un dzērieni, finanses viesmīlības industrijā, viesnīcas vadība, veselība un drošība, cilvēkresursu vadība, viesmīlības industrija, vīnu pagraba un bāra operācijas, ceļošana un tūrisms, valodas, SPA specifika, pētnieciskie projekti, likumdošana viesmīlībā. Piekļuve tiešsaistes katalogam
Emerald Database HOTEL SCHOOL piedāvā studentiem piekļuvi rakstiem, e-grāmatām un viesnīcu pārvaldīšanas gadījumu izpētēm, mārketingu, komunikāciju, loģistiku, kvalitātes kontroli, cilvēkresursu pārvaldību u.c. Pieejamie viesnīcu nozares zinātniskie žurnāli – International Journal of Contemporary Hospitality Management, International Journal of Culture, Tourism and Hospitality Research, International Journal of Event and Festival Management, International Journal of Tourism Cities, Journal of Hospitality and Tourism Technology, Tourism Review, Worldwide Hospitality and Tourism Themes un citi. Piekļuve datu bāzei – emeraldinsight.com  

e-LANBOOK database

Krievu valodas e-grāmatu datubāze, kas piedāvā Krievijas vadošo izdevēju akadēmisko un mācību literatūru. Tematiskais aptvērums: pakalpojumu industrija, viesmīlība un tūrisms, ekonomika un vadība, pārdošana un mārketings, istabu nodaļas vadība, pārtika un dzērieni, finanses viesmīlības industrijā, viesnīcas vadība, veselība un drošība, cilvēkresursu vadība un citas.

Datu bāzē ir pieejamas gan grāmatas gan periodiskie izdevumi. ​

Piekļuve datu bāzei – www.e.lanbook.com  Piekļuves datu saņemšana un konsultācijas par e-resursa izmantošanu var saņemt pie bibliotēkas konsultanta.
 
​Atvērtās piekļuves e-resursi

Sadaļā Atvērtās piekļuves e-resursi pieejama informācija par atvērtās piekļuves (Open Access) elektroniskajiem resursiem – e-žurnālu un e-grāmatu datubāzēm, zinātniskajām publikācijām un informācijas meklētājiem.

Open Access ir iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt bezmaksas pieeju e-resursiem izglītības un akadēmiskajā vidē. Mēs aicinām Tevi aktīvi izmantot atvērtās piekļuves e-resursus studijās!  
Akadēmiskā terminu datubāze. Pieejamas valodas – angļu, latviešu, krievu, vācu, franču, latiņu.
Latvijas enciklopēdijas, vārdnīcas (angļu, krievu, vācu, lietuviešu, igauņu), lasītava, multivide.
Pasaulē labākais bezmaksas tiešsaistes mašīntulkošanas pakalpojums Baltijas valodām. Acumirklī tulko tekstus, dokumentus un tīmekļa vietnes latviešu, lietuviešu, igauņu un citās valodās.
Valsts statistiskas pārvalde. Statistikas dati pēc kategorijām – inflācija, bezdarbs, iekšzemes kopprodukts, preču eksports un imports, darba samaksa, tūrisms, iedzīvotāju skaits u.c. tēmas
Uzņēmumu datubāze, plaša un juridiski pamatota datu bāze par visiem Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem, uzņēmējsabiedrībām, komercsabiedrībām, sabiedriskām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem, kā arī ārvalstu pārstāvniecībām.
Enciklopēdija Britannica ir vispārzināma angļu valodas enciklopēdija. To ir sarakstījuši aptuveni 100 pilna laika redaktori un vairāk nekā 4000 līdzstrādnieku, kas ir iekļāvuši 110 Nobela prēmijas laureātus un piecus Amerikas prezidentus.
Taylor & Francis Group ir daudznozaru datubāze, kas piedāvā piekļuvi zinātniskajiem žurnāliem.
Universāla vārdnīca un tēzaurs, kā arī spāņu-angļu tulkojošā vārdnīca.
Zinātnisks žurnāls par jaunākajiem veiktajiem pētījumiem Baltijas valstīs un komentāri par ekonomisko attīstību.
Datubāze, kas satur konferenču materiālus un 108 atvērtās piekļuves žurnālus, tostarp arī viesmīlības un tūrisma žurnālus.
Stenfordas Universitātes bibliotēkas izdevniecība HighWire Press piedāvā atvērtu pieeju vairāk nekā 2 miljoniem rakstu pilnajiem tekstiem.
Pilntekstu datubāze dažādās zinātnēs un valodās. Apkopota informācija par vairāk kā 7000 zinātniskajiem žurnāliem
Izdevniecības SAGE Publications veidota brīvpieejas e-žurnālu platforma, kas aptver publikācijas sociālajās un humanitārajās zinātnēs,
Tūrisma ceļveži, biznesa literatūra, kā arī ievērojams skaits mācību grāmatu dažādās nozarēs. Izdevumi lejupielādējami PDF formātā.
Pilntekstu zinātnisko grāmatu datubāze vairākās valodās (angļu, dāņu, franču, itāļu, norvēģu, vācu u.c.) un dažādās nozarēs.
Google grāmatu meklētājs. Grāmatas pieejamas vairākos veidos – Full view (pilna grāmata), Limited view (grāmatas daļas), No Preview Available (tikai bibliogrāfiskā informācija) u.c.
Elektroniskās grāmatas ir atvērta satura (open-content), ko jebkurš var rediģēt un papildināt. Grāmatu kolekcija ietver informāciju par dažādām jomām.
Resurss piedāvā 750 brīvpieejas e-grāmatas angļu, vācu, franču un citās valodās no 23 izdevējiem dažādās nozarēs.
Datu bāze satur galvenokārt grāmatas humanitārajās un sociālajās zinātnēs.
Atvērtās piekļuves repozitorijs, kurā ar daudznozaru pētījumu rezultātiem var dalīties gan zinātnieku un pētnieku aprindās, gan ES projektu un institūciju ietvaros.
DSpace@Cambridge ir Kembridžas Universitātes institucionālais repozitorijs, kas nodrošina piekļuvi universitātes zinātniskajām publikācijām.
​Eiropas zinātnisko repozitoriju vienots tīkls, kas nodrošina vienotu meklēšanas iespēju – 8 milj. publikācijas; zinātniskie raksti un disertācijas no vairāk kā 36 valstīm.
Apkopo detalizētu informāciju par Open Access repozitorijiem, nodrošina meklēšanas iespējas visos repozitorijos vienlaicīgi un katrā repozitorijā atsevišķi no vairāk kā 80 valstīm.
OpenThesis ir bezmaksas repozitorijs disertācijām, maģistra darbiem un citiem akadēmiskajiem darbiem. ​

 INFORMĀCIJAS MEKLĒTĀJI

Dažādu nozaru zinātnisku, recenzētu publikāciju un citu darbu, grāmatu, tehnisku pārskatu u.c. dokumentu meklētājs.

Ekonomikas zinātņu informācijas meklētājs, kas apkopo atvērtās piekļuves informācijas resursus visās ekonomikas zinātnes nozarēs, sniedzot pieeju grāmatu, žurnālu, u.c. e-resursiem.

Microsoft atvērtās piekļuves akadēmiskās informācijas meklētājs nodrošina pieeju vairākiem miljoniem rakstu – piedāvā jaunus veidus zinātnisku rakstu, konferenču materiālu, autoru un citas informācijas avotus.


Vai jums ir kādi jautājumi? Lūdzu, aizpildiet šo formu

Piekrītu, ka SIA “HOTEL SCHOOL” Viesnīcu biznesa koledža veic manu personas datu apstrādi uzņemšanas procesa nodrošināšanas nolūkā, uztur un glabā manus dokumentus, lai pārliecinātos par atbilstību Uzņemšanas noteikumu prasībām, slēgtu līgumu un apkopotu statistiku normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā.
Informācijas saņemšanai par Jūsu personas datu glabājamo apjomu un to labošanas vai dzēšanas pieprasījumu lūgums sūtīt uz sekojošu e-pasta adresi: admissions@hotelschool.lv

Lūdzu pārbadiet ievadītos datus.
 

Komentē

Linda Šņore

Linda Šņore

Bibliotekāre, Studiju metodiķe

HOTEL SCHOOL bibliotēka piedāvā studentiem vienu no lielākajām profesionālajām viesmīlības un viesnīcu vadības literatūras kolekcijām Rīgā – no izdevējiem, piemēram, “Pearson”, “The American Hotel & Lodging Educational Institute” (AHLEI), “The Cornell School of Hotel Administration” un citiem; kā arī plašu pakalpojumu klāstu, tostarp informācijas meklēšanu elektroniskajos resursos un e-katalogu grāmatu izvēli.

Pieraksties jaunumiem!

Mēs informējam Jūs, ka šī tīmekļa vietne izmanto savus, tehniski nepieciešamus un trešo pušu sīkdatnes failus, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes lietotāju draudzīgumu un garantētu augstu funkcionalitāti. Turpinot šīs vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat sīkdatņu failu izmantošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatņu failu izmantošanu, apskatot konfidencialitātes politiku.