Hospitality Management (BTEC 5)

Hospitality Management (BTEC 5)

Hospitality Management (BTEC 5)

Lielbritānijas diploms viesnīcu vadībā

HOTEL SCHOOL pieprasītākā programma, kuru iespējams apgūt arī E-studiju veidā!

“BTEC Level 5 Higher National Diploma in Hospitality Management” ir Lielbritānijas regulēto kvalifikāciju infrastruktūras 5. līmeņa profesionālā kvalifikācija viesmīlības uzņēmumu vadībā. Programma izstrādāta Lielbritānijā 2017. gadā, veiksmīgi apvienojot zināšanas par viesnīcas dienestu darba organizāciju ar līdera un vadītāja prasmju attīstīšanu.

Tā ir jaunākā izglītības programma, ko 2017. gadā Lielbritānijā izstrādāja “Pearson” sadarbībā ar vadošajām augstākās izglītības iestādēm, profesionālajām struktūrām un darba devējiem. Programma veiksmīgi apvieno svarīgākos elementus – tēmu zināšanas par viesnīcu servisa vadības organizēšanu un vadības prasmju attīstību. Programma ir akreditēta Anglijā, Velsā, Ziemeļīrijā un Skotijā līdz 2022. gadam, un tā kļuvusi par populārāko studiju programmu HOTEL SCHOOL koledžā, nodrošinot arī e-mācību iespējas.


Programmas saturs
A DAĻA – vispārizglītojošie priekšmeti (Core Units):
 • Mūsdienu viesmīlības industrija (The Contemporary Hospitality Industry)
 • Klientu pieredzes vadība (Managing the Customer Experience)
 • Patērētāju uzvedības psiholoģija viesmīlībā (Hospitality Consumer Behaviour and Insight)
 • Uzņēmējdarbības pamati viesmīlībā (The Hospitality Business Toolkit)
 • Profesionālisms un prakse (Professional Identity and Practice)
 • Līderība un vadības prasmes servisa nozarē (Leadership and Management for Service Industries)
 • Pētniecisks darbs (Research Project)
B DAĻA – specializācijas priekšmeti (Specialist Units):
 • Izmitināšanas pakalpojumu organizēšana (Managing Accommodation Services)
 • Viesu uzņemšanas nodaļas darba organizācija (Front of Office Operations Management)
 • Restorāna darba vadība (Managing Food and Beverage Operations)
 • Ēdienkartes izstrāde, plānošana un dizains (Menu Development, Planning and Design)
 • Integrētas mārketinga komunikācijas viesmīlībā (Integrated Hospitality Marketing Communications)
 • Specializācijas prakse (Work Experience)
C DAĻA – izvēles priekšmeti (Optional Units):
 • Telpu apsaimniekošana (Facilities Management)
 • Konferenču un banketu organizēšana (Managing Conference and Events)
 • Sagādes sistēmu pārvaldība viesmīlībā (Hospitality Supply Chain Management)
 • Kūrortviesnīcu darbības specifika (Tourist Resort Management)
 • SPA pakalpojumu vadība (Spa Management)
 • No baristas uz bāra darba vadību (Barista to Bar Management)
 • Profesionālā angļu / vācu/ spāņu / krievu valoda

Download PDF (1.73MB)

Lejupielādēt pilnu programmas specifikāciju (Pdf)

Mācību process un prakse

Programmas apguve aizņems 2 gadus jeb 4 semestrus, kuru laikā jāsavāc 240 kredītpunkti. Studijas iekļauj lekcijas un praktiskās nodarbības (piemēram, viesnīcu vadības dartorprogrammu apguvi, meistarklases vīnzinībā utt.), kā arī praksi viesnīcās.

Jau pirmā semestra beigās ir paredzēta vienu mēnesi ilga prakse, kas notiek Latvijas (parasti Rīgas centra) lielākajās viesnīcās.

Savukārt otrā semestra beigās tiek piedāvāta apmaksāta prakse ārzemju viesnīcās un kūrortos 3-4 mēnešu garumā, kuras laikā studenti saņem ikmēneša stipendiju (dzīvošanu un ēdināšanu sedz darba devējs). Uzzināt vairāk par prakses vietām un stipendijām >> Mācību procesa organizācija tālmācības nodaļā aprakstīta sadaļā E-studijas >>
 
Diploms
Sekmīgi apgūstot visus programmas priekšmetus, tiek izsniegts Lielbritānijas valsts atzīts diploms par augstāko izglītību un 5.līmeņa profesionālo kvalifikāciju – “BTEC Level 5 Higher National Diploma in Hospitality Management”.

BTEC programmas priekšrocība, ir iespēja saņemt izglītību apliecinošo dokumentu arī par nepilnas programmas apguvi. Savācot 120 kredītpunktus (iespējams 1 gada laikā), studenti var iegūt “BTEC Level 4 Higher National Certificate in Hospitality Management”.


BTEC diplomu izsniedz Lielbritānijā un pasaulē lielākā eksaminācijas institūcija – Pearson Education Ltd, kura izstrādā akadēmiskās (Edexcel) un profesionālās (BTEC, LCCI) izglītības programmas, kā arī veic to ietvaros iegūto zināšanu un prasmju pārbaudi vairāk nekā 25 000 izglītības iestāžu Lielbritānijā un vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē.
“HOTEL SCHOOL” Viesnīcu biznesa koledža ir akreditēts BTEC izglītības centrs kopš 2012.gada. Uzzināt vairāk >>

Studiju un darba iespējas

Kvalifikācija ļauj ieņemt sekojošas pozīcijas – viesu uzņemšanas dienesta vadītājs, viesnīcu darbības vadītājs,  ēdienu un dzērienu nodaļas vadītājs, saimniecības dienesta vadītājs, ieņēmumu un pārdošanas vadītājs, klientu attiecību vadītājs, viesnīcas direktora vietnieks.

Diploms ir pielīdzināms pirmo divu gadu universitātes bakalaura programmai – tu mācīsies divus gadus HOTEL SCHOOL koledžā un pēc tam universitātes visā pasaulē akceptē iegūto izglītību kā pirmos 2 studiju gadus bakalaura programmāUzzināt vairāk – Progression+ service webpage. Latvijas augstskolas arī atzīst tālākizglītības un pilnveides izglītības rezultātus, kas saīsina kopējo turpmāko studiju ilgumu, ļaujot uzsākt studijas vēlākos studiju posmos.
HOTEL SCHOOL ir attīstīts partneraugstskolu tīkls, kurš nodrošina mūsu absolventiem iespēju turpināt studijas Latvijas, Lielbritānijas, Šveices, kā arī daudzu citu valstu augstskolās, iestājoties uzreiz trešajā bakalaura programmas gadā (studiju virzienā “Viesnīcu un restorānu serviss, tūrisma un atpūtas organizācija”).

Vispārējās iestāšanas prasības
Minimālās prasības uzņemšanai HOTEL SCHOOL augstākās izglītības programmā:
 • Sekmīgi pabeigta vispārējā vidējā izglītība
 • Studijām angļu valodā – angļu valodas prasmes līmenis, kas līdzvērtīgs Upper Intermediate vai augstāks (CEFR – B2/PTE – 51/IELTS 5.5)
 • Pozitīva un uz servisu orientēta personība, aizraušanās ar darbu viesmīlībā.
 • Apsverot uzņemšanu BTEC programmās, HOTEL SCHOOL var atzīt reflektanta iepriekšējo studiju rezultātus vai ar darbu saistīto pieredzi.

Inga Zūle, Studiju daļas vadītāja
Inga Zūle, Studiju daļas vadītāja

HOTEL SCHOOL īsteno novatoriskas mācīšanas metodes pieaugušo izglītībā, mūsu lektori pielieto uz zinātni balstītas izglītības mācīšanas metodes un novatoriskas pieejas. Cita HOTEL SCHOOL priekšrocība ir izglītības izmaksas par pieņemamu cenu. Studenti saņem tādas pašas kvalitātes diplomu kā Lielbritānijas koledžās, bet mūsu studenti maksā vairākas reizes mazāk. Un, ja absolvents nolemj turpināt studijas universitātēs Apvienotajā Karalistē vai Šveicē, iestājoties bakalaura programmas pēdējā gadā, kopējais ieguvums ir desmitiem tūkstošu eiro.

Komentē

​Dzintars Priedītis

Viesmīlības nozare mūsdienās ir kļuvusi par vienu no lielākajiem ieņēmumu radītājiem dažādu valstu ekonomikām. Tas ir būtisks ceļojumu un tūrisma nozares elements. Mēs sniedzam saviem studentiem jaunāko informāciju par viesmīlības nozari un tendences, lai viņi gūtu panākumus savā profesionālajā karjerā!

Pieraksties jaunumiem!

Mēs informējam Jūs, ka šī tīmekļa vietne izmanto savus, tehniski nepieciešamus un trešo pušu sīkdatnes failus, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes lietotāju draudzīgumu un garantētu augstu funkcionalitāti. Turpinot šīs vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat sīkdatņu failu izmantošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatņu failu izmantošanu, apskatot konfidencialitātes politiku.