Hospitality Management (BTEC 5)

Hospitality Management (BTEC 5)

Hospitality Management (BTEC 5)

Lielbritānijā akreditēta izglītības programma

 

“BTEC Level 5 Higher National Diploma in Hospitality Management” ir Lielbritānijas regulēto kvalifikāciju ietvarstruktūras 5. līmeņa profesionālā kvalifikācija viesmīlības uzņēmumu vadībā.

Kvalifikācija ļauj ieņemt šādus amatus – viesu uzņemšanas nodaļas vadītājs, ēdienu un dzērienu nodaļas vadītājs, ieņēmumu un pārdošanas vadītājs, klientu attiecību vadītājs, viesnīcas direktora vietnieks.

Programma izstrādāta Lielbritānijā 2017. gadā, veiksmīgi apvienojot zināšanas par viesnīcas nodaļu darba organizāciju ar līdera un vadītāja prasmju attīstīšanu.


Programmas mācību priekšmeti
1. gads
 • Mūsdienu viesmīlības industrija (The Contemporary Hospitality Industry)
 • Klientu pieredzes vadība (Managing the Customer Experience)
 • Izmitināšanas pakalpojumu organizēšana (Managing Accommodation Services)
 • Ēdināšanas procesa organizēšana (Managing Food and Beverage Operations)
 • Uzņēmējdarbības pamati viesmīlībā (The Hospitality Business Toolkit)
 • Līderība un vadības prasmes servisa nozarē (Leadership and Management for Service Industries)
 • Profesionālā identitāte (Professional Identity and Practice)
 • Prakse (Work Experience)
2. gads
 • Patērētāju uzvedības psiholoģija viesmīlībā (Hospitality Consumer Behaviour and Insight)
 • Viesu uzņemšanas nodaļas darba organizēšana (Front of Office Operations Management)
 • Sagādes sistēmu pārvaldība viesmīlībā (Hospitality Supply Chain Management)
 • Īpašuma apsaimniekošana (Facilities Management)
 • Pārdošanas vadība (Sales Management)
 • Kūrortviesnīcu darba organizēšana (Tourist Resort Management)
 • Maza biznesa vadība (Managing and Running a Small Business)
 • Cilvēkresursu stratēģiskā vadība (Strategic Human Resource Management)
 • Pētnieciskais projekts (Research Project)
Lejupielādēt pilnu programmas specifikāciju (Pdf)
 
Mācību process un prakse
 

Programmas apguve aizņems 2 gadus jeb 4 semestrus, kuru laikā jāsavāc 240 Lielbritānijas kredītpunkti (vienādi ar 120 ECTS jeb 80 Latvijas kredītpunktiem).

Mācību procesa ietvaros studenti saņem noteikta parauga uzdevumus, kuru izpilda individuāli vai grupās, beigās iesniedzot dažāda veida darbus – referātus, prezentācijas, foto vai video atskaites par praktisko uzdevumu izpildi u.c. Šie darbi veido katra studenta portfolio, kas pierāda sagaidāmo mācīšanās rezultātu sasniegšanu. Studentu vērtēšanu veic gan priekšmeta pasniedzējs gan neatkarīgs vērtētājs no Lielbritānijas.

Programmas ietvaros studenti iziet praksi augsta līmeņa Latvijas vai ārzemju viesnīcās un kūrortos – Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Vācijā u. c. Ārzemju prakses laikā studenti saņem ikmēneša stipendiju (dzīvošanu un ēdināšanu sedz darba devējs). Uzzināt vairāk par prakses vietām un stipendijām.
Programmas beigās jāīsteno pētnieciskais projekts viesmīlības nozarē.  
Mācību maksa
 

Programmas maksa ir 2500 EUR gadā ES pilsoņiem un 3200 EUR gadā citu valstu pilsoņiem. ES pilsoņiem ir iespējams maksāt pa semestriem un mēnešiem.

BTEC programmās tiek piemērota vienreizējā uzņemšanas maksa 500 EUR apmērā par reģistrāciju Edexcel Online sistēmā Lielbritānijā. Uzņemšanas maksa jāveic pēc līguma noslēgšanas. Reģistrēšanās apmācībai ir bezmaksas.

Uzzināt vairāk. 
Programmas akreditācijas dati
 

Programma “BTEC Level 5 Higher National Diploma in HOSPITALITY MANAGEMENT”, kods 603/2278/0 (Ofqual Regulated Qualifications Framework (RQF) Qualification), ir akreditēta Anglijā, Velsā un Ziemeļīrijā līdz 31.08.2026.

Diploma paraugs:
BTEC diplomu izsniedz Lielbritānijā un pasaulē lielākā eksaminācijas institūcija – Pearson Education Ltd, kura izstrādā akadēmiskās (Edexcel) un profesionālās (BTEC, LCCI) izglītības programmas, kā arī veic to ietvaros iegūto zināšanu un prasmju pārbaudi vairāk nekā 25 000 izglītības iestāžu Lielbritānijā un vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē. “HOTEL SCHOOL” Viesnīcu biznesa koledža ir akreditēts BTEC izglītības centrs kopš 2012.gada. Uzzināt vairāk.

BTEC programmas priekšrocība ir iespēja saņemt izglītību apliecinošo dokumentu arī par nepilnas programmas apguvi. Savācot 120 kredītpunktus (iespējams 1 gada laikā), studenti var iegūt “BTEC Level 4 Higher National Certificate in Hospitality Management”.

Latvijā BTEC izglītības programmas tiek uzskatītas par neformālo izglītību, jo BTEC programmu apguves rezultātā netiek izsniegts Latvijas valsts atzīts izglītības dokuments, bet gan Lielbritānijas valsts atzīts izglītības dokuments.


Karjeras un studiju turpināšanas iespējas programmas absolventiem
 

BTEC programmas absolventi veiksmīgi veido karjeru ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, jo BTEC ir starptautiski atzīts brends, kas garantē augstas kvalitātes izglītību. Tāpēc to augstu novērtē gan ārvalstu darba devēji, gan universitātes.

Saskaņā ar HOTEL SCHOOL veiktām aptaujām, kurās tika uzrunāti BTEC programmas absolventi, vairākums absolventu strādā viesnīcās un tām pielīdzinātās tūristu mītnēs Eiropas Savienībā, Lielbritānijā, ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Klusā okeāna salās u.c. populāros tūrisma galamērķos.

HOTEL SCHOOL ir attīstīts partneraugstskolu tīkls, kurš nodrošina BTEC programmas absolventiem iespēju turpināt studijas Lielbritānijas un Šveices vadošajās augstskolās, iestājoties uzreiz trešajā (pēdējā) bakalaura programmas gadā.

Tāpat ir iespējams iestāties arī citās augstskolās pa tiešo vai izmantojot Degree Course Finder datu bāzi (nepieciešamības gadījumā jautājiet mūsu studentu servisa darbiniekiem, kā to pareizi izmantot).


Uzņemšanas prasības
 

HOTEL SCHOOL izskata potenciālo studentu profilu, novērtējot personas spējas apgūt BTEC programmu. Lai iestātos, jāatbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem:

 • ir iegūta vidējā izglītība;
 • ir iegūta profesionālā vai arodizglītība viesmīlības nozarē;
 • ir iegūta darba pieredze viesmīlības nozarē.

Studentiem, kas nav iepriekš pabeiguši kādu izglītības posmu angļu valodā, jāuzrāda angļu valodas zināšanas B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgo pamatnostādņu valodas prasmju līmeņiem vai jāuzrāda IELTS 5.5, vai līdzvērtīgs dokuments

Uzņemšanas noteikumi BTEC 5 programmās.  

 
Jūlija Pasnaka, Koledžas direktora p.i., valdes priekšsēdētāja
Jūlija Pasnaka, Koledžas direktora p.i., valdes priekšsēdētāja

BTEC programmu absolventi, kuri beidz HOTEL SCHOOL, iegūst tādu pašu izglītības dokumentu kā Lielbritānijas koledžu absolventi. Tas ne ar ko neatšķiras un nodrošina tādas pašas iespējas kā britu jauniešiem, tostarp turpināt studijas prestižākajās Lielbritānijas augstskolās. Tanī pat laikā HOTEL SCHOOL studenti ietaupa daudz naudas un var uzsākt starptautiska līmeņa izglītību sev ierastā vidē – tepat Latvijā.

Komentē

​Dzintars Priedītis

Mūsdienās viesmīlības nozare rada ienākumus daudzu valstu ekonomikām, kā arī nodrošina ar darba vietu katru 10 pasaules iedzīvotāju! Tā ir ļoti perespektīva joma, kura strauji attīstās. Lai mūsu studenti būtu sagatavoti darbam tik dinamiskā vidē, mēs mācam studentiem jaunākās nozares tehnoloģijas. 

Pieraksties jaunumiem!

Mēs informējam Jūs, ka šī tīmekļa vietne izmanto savus, tehniski nepieciešamus un trešo pušu sīkdatnes failus, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes lietotāju draudzīgumu un garantētu augstu funkcionalitāti. Turpinot šīs vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat sīkdatņu failu izmantošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatņu failu izmantošanu, apskatot konfidencialitātes politiku.