Viesmīlības pakalpojumu organizēšana (LKI 5)
Latvijā akreditēta studiju programma
“Viesmīlības pakalpojumu organizēšana” ir īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programma, kuras apguves rezultātā tiek piešķirta Latvijas 5. līmeņa profesionālā kvalifikācija “Viesnīcu pakalpojumu organizators”.
Viesnīcu pakalpojumu organizators ir speciālists, kurš piedalās viesmīlības uzņēmuma pārvaldē, plāno un koordinē uzņēmuma struktūrvienību darbību, vada personālu, veicina produktu un pakalpojumu pārdošanu un budžeta izpildes kontroli.
Programmu izstrādāja HOTEL SCHOOL pasniedzēji sadarbībā ar viesmīlības nozares praktiķiem un darba devējiem. Programma ir akreditēta līdz 2024. gada 31. decembrim. Studiju kursu saturs tiek aktualizēts katru gadu.
Lejupielādēt “Viesmīlības pakalpojumu organizēšana” studiju programmas satura un realizācijas aprakstu, 2024. gads (Pdf) |
Lejupielādēt “Viesmīlības pakalpojumu organizēšana” studiju programmas satura un realizācijas aprakstu, 2020. gads (Pdf) |
Studiju programmas plāns:
Vispārizglītojošie studiju kursi:- Studiju darbu noformēšana un prezentēšana
- Lietišķā saskarsme
- Akadēmiskā angļu valoda
- Darba, vides un civilā aizsardzība
- Spāņu/Vācu/Itāļu valoda – A1/A2
- Lietvedība un finanses
- Personāla vadība
- Vadības prasmes
- Darbiekārtošanās un profesionālā pilnveide
- Uzņēmējdarbības pamati
- Makroekonomika
- Ievads pētniecībā
- Mūsdienu viesmīlības nozare
- Istabu nodaļas darba organizēšana
- Ēdienu un dzērienu nodaļas darba organizēšana
- Klientu pieredzes veidošana
- Likumi viesmīlības nozarē
- Kvalitātes vadība viesmīlībā
- Viesnīcas vadības datorprogrammas
- Pārdošanas vadība
- Konferenču un banketu organizēšana
- Sagāde un ilgtspējīga resursu pārvaldība
- Rezervāciju un ieņēmumu vadība
- Viesmīlības uzņēmumu mārketings
- Latviešu valoda ārzemniekiem
- Profesionālā angļu valoda
- Profesionālā spāņu/vācu/itāļu valoda
- Mūsdienu gastronomija
- Mācību prakse 1
- Mācību prakse 2
- Kvalifikācijas darba izstrāde un aizstāvēšana
Studiju process un prakse
Programmas apguve aizņems 2,3 gadus jeb 5 semestrus, kuru laikā jāsavāc 135 kredītpunkti. Studijas iekļauj lekcijas, seminārus un praktiskās nodarbības (piemēram, viesnīcu vadības dartorprogrammu apguvi, kulinārijas meistarklases utt.), kā arī praksi viesnīcās. Tāpat tiek organizētas ekskursijas uz dažādiem viesmīlības uzņēmumiem un nozares profesionāļu vieslekcijas, kā arī praksi viesnīcās. Apskatīt studiju kursu apguves vērtēšanas un vērtējuma reģistrēšanas infografiku (Pdf).
Jau otrā semestra beigās ir paredzēta vienu mēnesi ilga prakse, kas notiek Latvijas (parasti Rīgas centra) vadošo zīmolu viesnīcās – Kempinski, Radisson Blu, Park Inn u.c. Savukārt otrajā studiju gadā tiek nodrošināta apmaksāta prakse ārzemju viesnīcās un kūrortos vismaz 3 mēnešu garumā, kuras laikā studenti saņem ikmēneša stipendiju (dzīvošanu un ēdināšanu sedz darba devējs). Uzzināt vairāk par prakses vietām un stipendijām >>
Programmas akreditācijas dati
Studiju programma “Viesmīlības pakalpojumu organizēšana” ir akreditēta līdz 31.12.2024.
Par studiju programmas apgūšanu tiek izsniegts valsts atzīts diploms par īsā cikla profesionālo augstāko izglītību.
Karjeras un studiju turpināšanas iespējas programmas absolventiem
Atbilstoši 2023. gadā īstenotajai HOTEL SCHOOL absolventu aptaujai, 100% absolventu ir darba attiecībās un strādā viesmīlības vai ar viesmīlības nozari saistītajā nozarē. 55.6% aptaujāto uzsāka darba gaitas studiju laikā, savukārt 33.3% – gada laikā pēc absolvēšanas. Visi aptaujātie absolventi jutās sagatavoti darba tirgum (77.8% – ļoti sagatavoti, 22.8% – drīzāk sagatavoti). Visbeidzot, 89% absolventu piekrīt, ka HOTEL SCHOOL iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences atbilst darba tirgus prasībām.
Programmas absolventi var turpināt izglītību citās Latvijas augstskolās, iestājoties augstākā līmeņa studiju programmās uzreiz 2. vai pat 3. studiju gadā. HOTEL SCHOOL ir noslēgti sadarbības līgumi ar citām Latvijas augstskolām, kuras īsteno bakalaura līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas tūrisma un viesmīlības uzņēmumu vadībā. Sadarbības ietvaros HOTEL SCHOOL absolventi tiek uzņemti vēlākos studiju posmos, kā arī var pretendēt uz īpašu studiju maksas atlaidi.
Uzņemšanas prasības
Studiju programmā uzņem konkursa kārtībā pēc vidējās izglītības ieguves. Konkursa atlases kritērijs ir visu nokārtoto obligāto centralizēto eksāmenu rezultāti par vispārējās vidējās izglītības ieguvi. Piesakoties studijām angļu valodā, angļu valodas centralizētā eksāmena rezultātam jābūt vismaz B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgo pamatnostādņu valodas prasmju līmeņiem. Ārzemnieku uzņemšana notiek ar papildu iestājpārbaudījumu – interviju, kuras mērķis ir noskaidrot reflektanta motivāciju studijām.
Uzņemšanas noteikumi 2024./2025. studiju gadam (Apskatīt Pdf)
Komentārs: Nataša Stoļarova, metodiķe
“Studijām šajā programmā ir iespējams saņemt valsts galvotu kredītu. Lai to noformētu, jāpiesakās Studiju daļā.”